Juraj-Filip Holeci
10.12.2015
  • KOMPARO 2015

Dňa 12. novembra  si žiaci deviateho ročníka mohli preveriť  a otestovať svoje vedomosti  zo slovenského jazyka a literatúry a matematiky v rámci testovania KOMPARO. Je to akási predpríprava na Testovanie 9 a žiakom ukazuje, na čom by ešte mali zapracovať, aby ich výsledky Testovania 9 boli čo najlepšie.

                Pre nás, deviatakov, (ak nepočítame to, že bolo od nás vyžadované, aby sme aktivovali naše mozgové závity), ponúkal tento deň pár skvelých benefitov: nemuseli sme preberať nové učivá a písať poznámky, nedostali  sme žiadne domáce úlohy a hlavne  - doma sme boli omnoho skôr ako obvykle. Za takýchto podmienok nám sedenie na zadkoch a riešenie testov  vôbec nerobilo problém, hnala nás dostatočne veľká motivácia - vízia vytúženého oddychu. Najskôr sme písali test z matematiky. Jedna hodina a nie príliš náročné úlohy nám hrali do karát. Aj keď niektoré úlohy nás vedeli pekne popliesť.

                Nasledovala prestávka – polčas medzi testami, počas ktorej sme si dopriali niečo pod zub a osviežili sme sa, diskutovali sme s kamarátmi o úlohách.

Po pauze už všetci sedeli späť na svojich miestach (ne)pripravení popasovať sa so slovenčinou. Pri tomto teste sa nejeden z nás zapotil. I keď otázky sa naoko možno zdali jednoduché, málokto si trúfal o svojej odpovedi tvrdiť, že tá jeho je správna. Ako sa hovorí – je to vo hviezdach.

Všetko nám to ubehlo akosi rýchlo. Dojmy boli zmiešané. Spolužiaci sa dohadovali o odpovediach a výsledkoch, tešili sa domov i z toho, že KOMPARO už majú za sebou. Nasleduje napäté čakanie na výsledky. A poslednými väčšími nástrahami pre nás sú už len Testovanie 9 a prijímacie skúšky. Vari nás šťastie neopustí  a oboje úspešne zvládneme.                                                                                                                            

                                                                                              Alexandra Horváthová z 9.B

 

chat_bubble_outline

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre

perm_identity
perm_identity
email
mode_edit